O autorze
Brave Kids to program edukacyjny pokazujący siłę artystycznych grup dziecięcych z całego świata. Prowadzimy warsztaty dla dzieci pochodzących ze środowisk ubogich, z miejsc dotkniętych konfliktami społecznymi i zbrojnymi, oraz dzieci państw wysoko rozwiniętych, które borykają się z samotnością i depresją. Używamy sztuki jako narzędzia ułatwiającego społeczną przemianę i pomagającego wyzwolić się z niszczących ograniczeń. Projekt jest skierowany głównie do artystycznych grup dziecięcych oraz do rodzin i dzieci z Polski. Ideą Brave Kids jest budowa otwartości i tolerancji, które wyrażają się w czasie licznych warsztatów i spektakli z udziałem doświadczonych
pedagogów, artystów, liderów oraz gości. W czasie trwania projektu odważne dzieci mieszkają i przebywają z lokalnymi rodzinami. Dzięki temu możliwe staje się nawiązanie międzykulturowej nici porozumienia – opartej nie na języku, ale wspólnej chęci porozumiewania się mimo różnic i barier kulturowych. Brave Kids to poszerzanie horyzontów, motywowanie do współdziałania, aktywizowanie inspirowanie dialogu. W 2015 roku Brave Kids odbędzie się we Wrocławiu, Puszczykowie k. Poznania, w Warszawie, Wałbrzychu, Przemyślu i Krośnicach. Swoim działaniem obejmuje około 150 dzieci z 25 krajów świata, 100 dzieci z Polski, 250 wolontariuszy intensywnie zaangażowanych w projekt, 30 prężnie działających organizacji międzynarodowych.

Brave Kids 2015. Co, gdzie, kiedy?

Odważne dzieci odwiedzą w tym roku pięć polskich miast
Odważne dzieci odwiedzą w tym roku pięć polskich miast Brave Kids, fot. Joanna Stoga
To 6. edycja projektu edukacyjnego Brave Kids. W tym roku do Polski przyjedzie 120 najodważniejszych dzieci świata z 15 krajów i 4 kontynentów. Projekt potrwa od 20 czerwca do 12 lipca. Odbędzie się we Wrocławiu, w Warszawie, Puszczykowie koło Poznania, Wałbrzychu oraz po raz pierwszy w Przemyślu.

Jak będzie przebiegał pobyt Brave Kids w Polsce? Od 20 czerwca do 2 lipca projekt będzie się odbywał równolegle w 5 miastach – we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu, Przemyślu i Puszczykowie koło Poznania. Przez dwa tygodnie dzieci będą mieszkały w domach polskich rodzin.
– Celem projektu jest wsparcie dzieci, które żyją nieraz w trudnych warunkach, ale rozwijają swoje talenty i podtrzymują tradycje, które współczesna kultura masowa traktuje często jako niepotrzebne. Poprzez projekt Brave Kids chcemy im pokazać, że sztuka daje im nowe możliwości i otwiera dla nich świat – mówi Justyna Warecka, producentka wykonawcza Brave Kids.

Na początku, równolegle w każdym mieście, zaproszone grupy zaprezentują programy stworzone specjalnie na przyjazd do Polski. Następnie będą się odbywały parady i spotkania otwarte dla publiczności oraz warsztaty artystyczne podczas których dzieci przygotują wspólne przedstawienia i zaprezentują je publiczności w każdym z miast. 3 lipca wszystkie grupy Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki finał projektu. Efekty ich współpracy będziemy podziwiać 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.


Harmonogram Brave Kids 2015:

• 20 czerwca - 2 lipca – część lokalna: Wrocław, Warszawa, Wałbrzych, Puszczykowo koło Poznania, Przemyśl
• 2 lipca – spektakle półfinałowe:
Puszczykowo, Scena Miejska w Rynku – godz. 17:30
Przemyśl, Centrum Kultury i Nauki Zamek – godz. 18:00
Wałbrzych, – Galeria Victoria, godz. 18:00
Warszawa, Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim – godz. 18:30
Wrocław, Ośrodek Działań Twórczych Światowid – godz. 18:30
• 3-9 lipca – warsztaty artystyczne z udziałem wszystkich grup w Zagórzu Śląskim
• 10 lipca – spektakl finałowy, Teatr Polski we Wrocławiu, godz. 17:00
W Brave Kids 2015 weźmie udział 20 grup artystycznych z 15 krajów – w sumie 120 dzieci. Jakich młodych artystów będziemy w tym roku gościli w Polsce? Pochodzą z 4 kontynentów. Z Angoli pochodzi grupa teatralno-baletowa Ngau-Moyo, która łączy teatr, taniec i muzykę, w tym m.in. charakterystyczny dla Afryki instrument marimba (podobny do ksylofonu). Maracatu, passinho i bojową capoeirę – trzy dynamiczne style tańca, łączące elementy tradycji afrykańskich oraz indiańskich zaprezentują młodzi Brazylijczycy z projektu „Mais caminhos” („Więcej ścieżek”). Z Indii przyjadą m.in. dziewczęta prezentujące Bharatanatyam, starożytny taniec hinduski. Zobaczymy również artystów z krajów europejskich, m.in. cyrkowców z Estonii, St. Petersburga oraz młodych aktorów ze Słowacji. – Spotkania Brave Kids to także szansa na rozwój talentów i wymianę umiejętności. Młodzi artyści swobodnie czerpią z odmiennych tradycji i kultur. Ich współpraca przynosi fascynujące rezultaty – dodaje Justyna Warecka.

Projekt Brave Kids odbędzie się już po raz szósty. Do tej pory w projekcie wzięło udział 800 dzieci, 200 rodzin, 200 wolontariuszy, 7 miast. Od 2009 roku w ramach projektu Brave Kids przez trzy tygodnie młodzi reprezentanci rozmaitych kultur biorą udział w warsztatach opartych na zasadzie: „Dzieci uczą dzieci”. Projekt jest skierowany głównie do artystycznych grup dziecięcych oraz do rodzin i dzieci z Polski. Ideą Brave Kids jest budowa otwartości i tolerancji, które wyrażają się w czasie licznych warsztatów
i spektakli z udziałem doświadczonych pedagogów, artystów, liderów oraz gości.

Więcej o projekcie Brave Kids: http://bravekids.eu/
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...